Wybór muzyki na wesele

Pewnie zastanawiasz się nad muzyką na wesele, jeśli jesteś osobą, która w niedalekiej przyszłości bierze ślub. Nie jesteś jedyny w swoich przemyśleniach, bo większość par staje przed wyborem – DJ weselny czy zespół/kapela? Tańszym rozwiązaniem w naszym mniemaniu jest wynajęcie DJ-a. Do tego typowy DJ na wesele jest w stanie zagrać praktycznie wszystko.

I tak jak DJ weselny jest gotowy zagrać niemal każdy przebój muzyczny, tak zespół ma tutaj jednak mocno ograniczone możliwości. Zwykle gra wcześniej przygotowany i wyuczony repertuar. Jeżeli muzycy są skłonni do improwizacji może dadzą się namówić na zagranie utworu spoza set listy, ale zazwyczaj robią to nie chętnie i niekoniecznie próba ta jest udana.

pierwszy taniec przy muzyce od dj-a weselnego

Cenowo różnice nie są tak spore, jak mogłoby się to wydawać. Teoretycznie DJ na wesele gra sam, choć często w parze jest też DJ wodzirej, a zespół składa się z większej ilości osób, które przecież wszystkie trzeba opłacić. Jednak DJ to często dużo bardziej profesjonalny i kosztowny sprzęt – również w kwestii oświetlenia, stąd fachowiec z doświadczeniem i super sprzętem ma ceny zbliżone do tych dyktowanych przez zespoły muzyczne.

Zaletą zespołu jest granie muzyki „na żywo”. DJ na wesele jedynie puszcza przygotowane przez siebie podkłady muzyczne. Nie mając żadnych umiejętności instrumentalnych – choć zdarzają się DJ-e grający również na jakimś instrumencie – jest w stanie rozkręcić zabawę weselną, nawet lepiej niż niejeden zespół.

Warto przy wyborze po prostu mieć na uwadze swoje preferencje co do muzyki. Nikt nie powiedział, że nasze wesele ma być takie samo jak wszystkie. Co z ludźmi, którzy uwielbiają rock? A jeśli wymyślimy sobie, że nasze wesele ma być w takich klimatach? DJ może tego już nie udźwignąć i w tym przypadku lepiej sprawdzi się kapela. Wybór należy do Ciebie.

Zobacz ofertę: ExclusiveDjs.pl – DJ na wesele Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *