Tynki maszynowe w Twoich wnętrzach

Każdy fachowiec, podejmując się otynkowania ścian w nowym budynku, musi rozważyć ważną kwestię. Jaki rodzaju tynku najlepiej będzie pasował do tego właśnie pomieszczenia? I tu się zaczyna zabawa.

Aktualnie najbardziej popularne są tynki cementowo-wapienne. Rozwój technologii sprawił, że to właśnie ten rodzaj tynku wyparł tynki gipsowe i jest stosowany najczęściej. Szerokie możliwości obróbki maszynowej i modyfikacji tynków cementowo-wapiennych są niewątpliwą zaletą. Użycie agregatu znacznie przyspiesza proces do jednego dnia, zamiast kilku.

Wśród tynków cementowo-wapiennych mamy jeszcze jego bliską rodzinę, tynki wapienno-cementowe. Różnica może wydawać się niewielka, ale wskazuje, którego spoiwa wykorzystano więcej przy produkcji, a to wpływa na końcowy rezultat pracy. Cementowo-wapienne cechują się mocniejszym i szybszym wiązaniem. Można je również nakładać cienkimi warstwami. Czas ich obróbki to zaledwie kilka godzin. Natomiast tynki wapienno-cementowe wymagają większego nakładu pracy. Wiążą dłużej, a ich porowatość sprawia, że muszą być nakładane w grubej warstwie. Mają jednak dużą przewagę nad cementowo-wapiennym.

Zobacz: tynki maszynowe w Krakowie 

W niektórych przypadkach producenci pozwalają na niestosowanie obrzutki w przypadku tynków wapienno-cementowych, podczas gdy w cementowo-wapiennych występuje konieczność skorzystania z obrzutki.

Zatem wybór najlepszego tynku zależy od konkretnej sytuacji. Co ważniejsze omówione rodzaje tynków, nadają się do każdego pomieszczenia. Niezależnie czy jest ono wilgotne czy suche, tych tynków możemy użyć. Istnieją rodzaje takie jak, np. tynki gliniane, które znakomicie regulują wilgotność w pomieszczeniu, lecz stosowane są okazyjnie.
Jeśli masz fach w ręku i niezbędne umiejętności, to wybór odpowiedniego typu tynku, nie powinien sprawić większych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *