Technologia LED w aranżacji wnętrz

profile ledowe

Czy istnieje technologia, która w ostatnim czasie mogłaby tak zawojować we wnętrzach mieszkań ludzi w kraju? Istnieje. Jest to technologia LED. Ostatnio przeglądając różne profile aukcyjne zauważyłem rosnącą ilość produktów korzystających z dobrodziejstw diod. Ba! Mało tego. Jest tego wysyp. Jak grzybów po deszczu.

Już w tej chwili nie znajdziemy monitorów czy telewizorów opartych o przestarzałą technologię CRT. Producenci wszelkiego rodzaju dóbr przechodzą z mało energooszczędnych rozwiązań typu szklanych rurek wypełnionych jonizującym gazem (neon, argon) na diody.

Co jest ciekawego w LEDach? Nieograniczona ilość barw, bardzo niskie zużycie energii i niska cena sprawiają, że znalezienie na przykład zwyczajnej żarówki 100 watowej graniczy z cudem. No chyba, że szukamy promiennika światła, wtedy znajdziemy zwykłą żarówkę, bo pod taką nazwą ukryła się przed urzędnikami europarlamentu i innymi ekoterroryzmami ta stara technologia oparta na świeceniu wolframowego drucika w próżni.

Zamiennikiem 100 W żarówki w nowej technologii jest profil do taśm LED o wartości tylko 22 W. To aż 5 razy mniej zużytej energii! Mniej zamożni mieszkańcy na pewno zainteresują się wymianą całego oświetlenia w swoich domach na źródło światła opartego na diodach elektroluminescencyjnych.

Profil do taśm LED nie kosztuje dużo, a dzięki sprytnemu jego wykorzystaniu można go zastosować do efektownego wykończenia wnętrz w mieszkaniu. Czy widziałeś kiedyś u znajomego sufit mieniący się różnymi barwami tęczy? Tak? W taki możesz być całkowicie pewny, że właściciel wykorzystał profile aluminiowe do taśm LED.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *