Szkło na kuchenną ścianę

panele szklane do kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym domownicy i goście przebywają wyjątkowo chętnie. Dlatego niezwykle istotne jest jej odpowiednie urządzenie. Tradycyjnie kuchnia musi być wyposażona w zlewozmywak, kuchenkę, blaty robocze. Posiadacze dużych kuchni coraz chętniej stosują wyspę roboczą i urządzają tu kącik jadalny.

Obecnie najczęściej meble są zamawiane dokładnie na wymiar kuchni. To daje możliwość optymalnego jej wykorzystania. Warto skorzystać z podpowiedzi fachowców już na etapie projektowania wyposażenia kuchni.

Meble to jedno, ale równie ważne jest to, czym pokryjemy ściany. Podczas gotowania w kuchni unosi się sporo pary wodnej, pryska tłuszcz. To sprawia, że ściany brudzą się wyjątkowo szybko. Tradycyjna farba zmusza do częstego malowania, co wcale nie jest łatwe. Do niedawna chętnie też kładziono płytki ceramiczne. Jednak ostatnio prawdziwym hitem są szklane panele do kuchni. Wykonane z hartowanego szkła są odporne nie tylko na brud, parę wodną i tłuszcz, ale także na wysoką temperaturę, więc można je zastosować także przy kuchence. Doskonale zastąpią tradycyjną glazurę. Szklane panele kuchenne są też wyjątkowo łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy woda z płynem do mycia naczyń i gąbka, żeby utrzymać panele w idealnym stanie.

Do tego dochodzi wyjątkowa możliwość zaprojektowania paneli specjalnie do kuchni. Panele szklane można kłaść nie tylko na kuchenne ściany. Inną możliwością ich wykorzystania jest zrobienie z nich ścianek czy przegródek. Dzięki temu kuchnia zyska zupełnie niepowtarzalny wygląd, będzie też praktyczna i zawsze czysta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *