Ściemniacze do oświetlenia LED

żarówki led

Instalacja oświetlenia LED należy do trudnych i bardziej skomplikowanych niż ich tradycyjnego odpowiednika. Dlatego też, wbrew pozorom tak trudno jest dobrać odpowiedni ściemniacz. Wpływ na dobór ściemniacza ma nie tylko sama budowa diody LED, ale także wiele innych czynników.

Dioda LED musi być zasilana zawsze niskim lub stałym napięciem w zakresie od 2 do 4 V. Uwarunkowane jest to także kolorem oświetlenia. To są podstawowe wymagania, od których zależy poprawna praca. Mała zmiana napięcia zasilania powoduje znaczną zmianę prądu, który płynie przez diodę.

Dlatego też bardzo ważne jest dokładne kontrolowanie prądu płynącego przez diodę, a nie napięcia. Dioda LED jako element elektroniczny, jest bardzo wrażliwa na wszelkie zakłócenia i jak wspomnieliśmy powinna mieć stabilne zasilanie, najlepiej prądowe. Jeszcze raz podkreślmy do diodowych żarówek nie należy stosować sterowników fazowych starego typu, które pasowały do żarówek wolframowych i halogenowych, tylko specjalnie do tego typu LED przystosowanych.

Ściemniacz LED dostosowujący intensywność oświetlenia do pory dnia i wykonywanego zajęcia. Natomiast lampy LED-owe ściemnialne 12V w tym przypadku nie ma żadnego problemu z regulacją jasności, ponieważ sterowanie odbywa się po niskiej stronie napięcia.

Żarówki LED ściemniane charakteryzują się niestandardowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, są wysokiej jakości i zawierają diody LED cenionych producentów. Efekt ściemniania pozwala cieszyć się możliwościami dostosowania intensywności świecenia do potrzeb w danym momencie. Oświetlenie LED warto zastosować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *