Rynek mieszkaniowy wtórny czy pierwotny?

Czy oferty w rodzaju: mieszkania na sprzedaż oraz nowe mieszkania w Warszawie to dobre propozycje? Oczywiście, że tak, bo co jak co, ale nowe mieszkania to zawsze dobry kąsek. Szkoda tylko, że nie można ich nabyć nieco taniej. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że nowe mieszkania na sprzedaż czy nowe mieszkania w Warszawie należą do najdroższych w kraju.

No cóż, stolica rządzi się swoimi prawami i to w wielu obszarach. Z drugiej strony – miasto nieustannie przyciąga do siebie nowych mieszkańców, bo ludzie znajdują tutaj łatwiej pracę niż w innych regionach Polski. Po drugie, mają też realne szanse na znalezienie dobrego i tym samym dobrze płatnego zajęcia. Po trzecie, Warszawa oferuje duże możliwości rozwoju zawodowego. To kwestie, na które zwracają szczególną uwagę młodzi ludzie, dlatego też gros z nich chętnie tutaj przyjeżdża i w końcu zostaje na stałe.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, czyli do kwestii mieszkań w stolicy. Na szczęście tego typu lokali nie brakuje tutaj, bo deweloperzy systematycznie oddają do użytku nowe mieszkania. Do tego dochodzą jeszcze mieszkania z tzw. rynku wtórego, więc kupujący mają na pewno jakiś wybór. Pewnie, że najlepiej by było, gdyby można było sobie od tak kupić zupełnie nowe mieszkanie, ale niestety tak nie jest. Główną barierą są oczywiście pieniądze, a precyzyjniej mówiąc, ich brak. Co prawda, są jeszcze banki, które udzielają kredytów, ale ten trzeba przecież mieć z czego spłacać. Jeśli jednak ktoś ma dobrą pracę i odpowiednie zarobki, może zainwestować w nowe własne cztery ściany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *