Rożki dla niemowląt – kolory, które kształtują człowieka

Mówi się, że kolory mają duże znaczenie w naszym życiu. Ciekawe dlaczego? Psychologowie twierdzą, że każdy kolor oznacza co innego i może nam dużo powiedzieć o charakterze drugiej osoby. To jaki kolor lubimy, w jakich ubraniach chodzimy ma także wpływ na nas samych.
Rożki dla niemowląt można spotkać w przeróżnych kolorach. Nie ma się co dziwić, producenci przecież dbają o to, by każdy klient znalazł wśród ich produktów to co mu się podoba, a ludzie mają różny gust. Jedni lubią jasne kolory, inni lubią ciemne, a jeszcze inni wzorki czy ciapki.

Wybierając rożek dla niemowląt najczęściej klienci sugerują się własnymi upodobaniami. Jeśli mamy dziewczynkę szukamy ciepłych jasnych kolorów rożków, wybieramy róże, fiolety, czerwienie. Jeśli kupujemy natomiast rożek dla chłopca decydujemy się na bardziej konkretne kolory: zielenie, szarości, brązy. A co na to nasz maluszek? Czy dla niego ważne są kolory? Na tym etapie życia raczej nie. Dla niemowlaka najważniejsze jest, by było mu ciepło, sucho i by był najedzony. Jednak wbrew pozorom kolory, choćby takiego rożka, mają duże znaczenie i wpływ na późniejsze życie dziecka. Chociaż to rodzice decydują o tym w jakich kolorach dziecko będzie spało czy chodziło ubrane, to te kolory najczęściej później dominują w jego życiu. Dziewczyna, która całe życie ubierana była przez mamę w czerwienie i róże, w dorosłym życiu będzie wybierać podobne kolory jeśli chodzi o ubrania czy wystrój mieszkania. Chłopiec, który od małego ubierany był na czarno, raczej nie zechce nagle założyć zielonych spodni. Tak własnie rodzice od najmłodszych lat kształtują charakter swoich dzieci. Nie jest to regułą, że u każdego tak się dzieje, ale w większości przypadków tak jest.

Zobacz więcej: Rożki dla niemowląt | Senna-sowka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *