Liposukcja czyli odsysanie tłuszczu

Na temat liposukcji, czyli mówiąc inaczej, odsysania tłuszczu narosło wiele mitów i większość osób ma błędne wyobrażenie tego zabiegu. Niektórym wydaje się, że jest to zamiennik odchudzania dla leniwych, a nie jest to prawda.

Tak naprawdę, to zazwyczaj pacjent planujący liposukcję dostanie zgodę na zabieg od lekarza dopiero wtedy, gdy prowadzi aktywny tryb życia i cieszy się stosunkowo dobrym zdrowiem. Co więcej, liposukcja dużych obszarów tłuszczowych (powyżej 20 kilogramów) jest praktycznie niemożliwa i bardzo trudna medycznie do wykonania. Zazwyczaj stosuje się odsysanie tłuszczu jedynie miejscowe, z konkretnej części ciała i jego ilość nie powinna przekraczać kilku kilogramów.

Jeżeli interesuje nas profesjonalnie przeprowadzona liposukcja Kraków będzie dobrym miejscem, by dokonać tego w małopolskiej klinice. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to przede wszystkim zabieg kosmetyczny jest dedykowany tym kobietom oraz mężczyznom, u których pod skórą zgromadził się uporczywy tłuszcz w jednym miejscu. Najczęściej więc liposukcja jest u mężczyzn wykonywana z okolic brzucha i bioder, a także piersi, u kobiet z kolei częściej z ud, pośladków, a nawet podbródka.

Sam zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na wprowadzeniu specjalnej rurki odsysającej tłuszcz. Z ilością odsysania nie można przesadzać nie tylko z powodu niebezpieczeństwa podczas zabiegu, ale i z powodu odstającej skóry, którą przy większym odsysaniu być może trzeba będzie zoperować.

Jest to więc dobry zabieg dla tych, którzy mimo odchudzania nie schudli regularnie z całego ciała i mają kompleksy nieproporcjonalnej sylwetki. Na przykład, chudej góry i wciąż odstających, wielkich, wypełnionych zbędnym tłuszczem ud.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *