Kraków idealny na przygodę z lekcjami pianina

Najznakomitsi pianiści naszego kraju nierzadko wyrastali lub świadomie wybierali Kraków i jego okolice na swoje miejsce na ziemi. Tutaj szkolili swoje umiejętności i stawiali pierwsze kroki w karierze muzycznej, a sława o nich niosła się na cały kraj i zagranicę. Magiczne, żywe miasto, położone rzut beretem od niesamowitych Tatr, wydaje się oczywistym wyborem na naukę gry na pianinie dla duszy artystycznych rzemieślników.

Przez ostatnie lata nauka gry na pianinie przeżywa renesans. Decydując się na inny instrument w szkole muzycznej, na pewnym etapie nauki i tak spotkamy się z nauką gry na klawiszach. Dzieci wybierając lekcje pianina jako główne, na 4 roku szkoły zazwyczaj mają dowolność, czy wybrać drugi instrument. Instrumenty klawiszowe mają olbrzymie możliwości. Opanować grę na nich może każdy, choć nie każdy do perfekcji. Pianina i fortepiany w popularności przebija tylko gitara, ale jej nie można postawić w centrum handlowym, w altanie w parku czy ośrodku kultury do publicznego dostępu.

indywidualne lekcje pianinaNa zdjęciu: Nauka gry na pianinie prowadzona przez nauczyciela ze Smileflow Kraków

Oczywiście mamy do wyboru jeszcze keyboard. Ma on jednak nieco inną szerokość klawiszy, palce inaczej na nim pracują. Mało kto ma miejsce na fortepian, ale zakładając, że brakuje go również na pianino najlepszym rozwiązaniem będzie pianino cyfrowe. Wygląda na keyboard, ale budowa klawiszy i ich dźwięki imitują prawdziwy instrument.

Decydując się na naukę pianina warto ćwiczyć również we własnym domu. Oczywiście regularne i konsekwentne lekcje gry na pianinie przy czujnym uchu nauczyciela to podstawa, ale również samozaparcie i chęć praktykowania we własnym zakresie są niezbędne, by nauka gry na pianinie przynosiła coraz lepsze efekty.

Sprawdź ofertę nauczania: Smileflow Kraków – https://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/ – Najlepsze lekcje gry na pianinie od 2012 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *