Krajobrazy w Gruzji

Wycieczki do GruzjiKamery i drony zmieniły świat fotografii, czyniąc go tanim i względnie bezpiecznym do robienia zdjęć lotniczych. Jednak wraz ze wzrostem obaw o bezpieczeństwo i prywatność nowe przepisy zaczęły ograniczać ich stosowanie. Gruzja była jednym z ostatnich krajów o stosunkowo otwartym niebie, ale 1 września nałożyła restrykcyjne ograniczenia na drony. Amos Chapple, jeden z pionierów fotografii dronowej, udał się do Gruzji z wysokiej klasy quadkopterem, by zrobić ostatnią płytę z lotu ptaka w górach, nizinach i miastach w kraju, zanim nowe przepisy weszły w życie.

Nie były to jednak zwykłe wczasy w Gruzji. Gruzja to górzysty kraj leżący na zachodzie Azji i Europy Wschodniej, pomiędzy Morzem Czarnym i Kaspijskim. Północna granica Gruzji z Rosją z grubsza biegnie wzdłuż grzbietu górskiego Wielkiego Kaukazu. Jest domem dla jednych z najwyższych szczytów Europy.

Każdego wieczoru inwentarz żywy zbiera się w zagrody dla ochrony przed wilkami. Tutaj, owce płyną do porannego słońca po uwolnieniu z zagrody w pobliżu Omalo. Kiedy plagi przetoczyły się przez region, zarażeni wieśniacy zostali wygnani do kamiennych budynków, takich jak te na pobliskim klifie, aby poczekać na śmierć. Wewnątrz nadal można zobaczyć pozostałości prawdopodobnych ofiar dżumy.

Krajobraz podczas burzliwego poranka w wiosce Juta, wysoko w górach Mtskheta-Mtianeti to z pewnością niezapomniane przeżycie. Można tego doświadczyć w zasadzie podczas każdej wycieczki do Gruzji. Oferują je zarówno prestiżowe biura podróży, jak i nieco mniejsi i bardziej kameralni touroperatorzy.

Zobacz więcej: https://czajkatravel.pl/wycieczki/kaukaz/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *