Jak powinniśmy nawozić rośliny w trakcie lata?

nawozy do roślin

Latem upały dokuczają nam wszystkim niemiłosiernie, dlatego nie oczekujmy, że posadzone w naszym ogrodzie rośliny lepiej od nas przetrwają te najbardziej upalne tygodnie w ciągu roku. Jeżeli nie chcemy doprowadzić do ich uschnięcia i obumarcia, musimy samodzielnie je przed tym zabezpieczyć, wykorzystując do tego celu nawozy BioBizz oraz posługując się innymi artykułami ogrodniczymi. Zadbajmy o rośliny w trakcie lata, a jeszcze przez długi czas będą one ozdobą naszej działki.

Mimo tego, iż w okresie wakacyjnym często dochodzi do burz, zdarzają się w nim dni zupełnie bezdeszczowe. Panuje wtedy okropna susza i duchota, przez którą rośliny błyskawicznie tracą swoje zapasy wody. My musimy sami je uzupełniać, robiąc to nawet dwa razy dziennie. Aby odpowiednio nawodnić krzewy, drzewa i kwiaty, możemy zastosować wygodne w użyciu, wodne nawozy Advanced Nutriens. Dobrym pomysłem będzie także instalacja specjalnego systemu nawilżającego trawnik i wszystko to, co się na nim znajduje. Jeśli zamontujemy na terenie całej działki niewielkie spryskiwacze, nie będziemy musieli już w ogóle pamiętać o tym, by zapobiegać wysuszaniu się roślin. Nasz system zrobi to po prostu za nas.

Pamiętajmy też, że lato jest tą porą roku, podczas której musimy już zacząć przygotowywać swoje rośliny do przetrwania okresu zimowego. W czerwcu czy lipcu stosujmy więc bez obaw nawozy do roślin, jednak przestańmy korzystać z tych wspomagających wzrost kwiatów wraz z nadejściem sierpnia. Jeżeli będziemy sumiennie trzymać się tej zasady, nasze rośliny poradzą sobie potem z każdym mrozem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *