Ciekawe zastosowanie konopi – herbata konopna

Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak wiele ciekawych produktów może powstać dzięki wykorzystaniu konopi jako materiału bazowego. Od dodatków do żywności aż po konopne materiały, ubrania czy liny – rzadko który z naturalnych materiałów ma tak szerokie zastosowanie.

herbata konopna

Do powyższej listy warto tutaj wymienić jeszcze jeden produkt – jest nim herbata konopna CBD. Jej przyrządzanie niewiele się różni od tradycyjnych herbat – gotową mieszankę wystarczy zalać gorącą wodą, zamieszać i odczekać kilka minut. Po tym czasie uzyskamy filiżankę pysznego naparu, o dość oryginalnym, aczkolwiek jednak dość neutralnym smaku, a przez to smakującym większości odbiorców.

Kiedy herbata konopna jest świetnym wyborem?

Trudno oczekiwać od takiej herbaty podobnych efektów jak w przypadku zjedzenia produktu o znacznie większym poziomie kannabinoidów – ale mamy tutaj przecież do czynienia z produktem w pełni legalnym i dostępnym praktycznie dla każdego. Efekty picia są jednak zgodnie z naszą intuicją. Możemy się spodziewać działania relaksacyjnego, dającego nam spokój i lekkie oderwanie od trudów dnia codziennego. Warto też uważnie przyjrzeć się składowi herbaty, jaki znajdziemy na etykiecie. Znaczna ich część zawiera również dodatki, zarówno smakowe, jak i prozdrowotne. Do tych pierwszych możemy zaliczyć choćby miętę czy cytrynę, natomiast do tych drugich dodatki takich składników jak choćby żelazo.

Komu zatem można polecić taką herbatę? W zasadzie każdemu, choćby po to, żeby samemu się przekonać jak smakuje i jaki wpływ przynosi dla naszego organizmu – smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *