Bezpieczeństwo dzięki materiałom ogniotrwałym

Budujesz dom lub cokolwiek innego co w sposób szczególny musi być odporne na działanie tego potężnego żywiołu jakim jest ogień. Użycie zwykłej zaprawy do na przykład połączenia kamieni będących elementami składowymi kamiennego grilla mija się z celem, bo utraci ona swe spajające właściwości w kontakcie z ogniem i wysoką temperaturą tam panującą.

materiały ogniotrwałeCo innego, gdy wykorzystana w miejsce zwykłej zostanie zaprawa ognioodporna wtedy nie stanie się nic złego. Materiały ogniotrwałe powstają jednak nie tylko z myślą o branży jaką jest budownictwo (czyli izolacje, cegły, którym nie przeszkadza ogień i tym podobne), ich dostępność, szeroka gama zastosowań i nieustanny rozwój doceniło już wiele branż poprzez między innymi zaopatrzenie swoich robotników w ognioodporne kombinezony, co poprawia ich bezpieczeństwo i komfort pracy minimalizując liczbę wypadków i nieoczekiwanych zdarzeń (przykładem miejsca, w którym przyniosło to oczekiwane efekty może być huta czy praca badawcza naukowców w aktywnych wulkanach). Z włókien ceramicznych powstać mogą ogniotrwałe sznury wytrzymujące nawet temperatury powyżej tysiąca dwustu stopni Celsjusza.  Tworzywa, dla których kontakt z ogniem to nic nadzwyczajnego odznaczają się w wielu przypadkach dobrymi własnościami.

Jeżeli chodzi: o odporność na środki chemiczne (między innymi kwasy), to doskonałej jakości izolatory nie przepuszczające ciepła lub tylko w bardzo małym stopniu, nie są ciężarem dla środowiska, gdyż są mu przyjazne i go nie zatruwają tak samo jak środowiska nie trują też człowieka przebywającego w ich otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *